LIVERPOOL – Klubi Italian interesohet per transferimin e Xherdan Shaqirit

Menaxhmenti i ekipit Italian AS Roma pas perpjekjeve per te siguruar nenshkrimin e Matteo Politano (Inter), me pas Suso (Milan), tani jan perqendruar tek talenti shqipetar nga radhet e Liverpoolit Xherdan Shaqiri.

Advertisement

Shaqiri esht pjes e ekipt te Liverpool qe nga viti 2018, ish lojtari Interit dhe Bayern Munich me ekipin anglez fitoi Champions League vitin e kaluar.

Advertisement
Advertisement