Cancelo breaks his silence after leaving City

Joao Cancelo ka publikuar një video lamtumire në llogarinë e tij zyrtare në Instagram, duke konfirmuar largimin e tij nga Manchester City.

Reklama

Pause
Loaded: 99.92%
Remaining Time -1:04

Unmute
×
Portugezi, i cili po i bashkohet Bayern Munichut në formë huazimi për pjesën tjetër të sezonit pas një mosmarrëveshjeje me trajnerin e Cityt, Pep Guardiola për minutazhën e tij, i tha lamtumirë klubit me një video në rrjetin social.

“Një herë një Citzen, gjithmonë një Citzen. Faleminderit”, thuhet në postimin e bërë nga Cancelo në Instagram.

Lexo po ashtu:
LIVE: Dita e fundit e afatit kalimtar ‘Janar 2023’
LIVE: Dita e fundit e afatit kalimtar ‘Janar 2023’
Cancelo do t’i bashkohet Bayernit për pjesën e mbetur të sezonit, me klubin e Bundesligës që ka opsionin për të blerë portugezin për një tarifë prej rreth 70 milionë euro kur marrëveshja e huazimit të përfundojë.

Reklama

City nuk ka gjasa të blejë dikë për të zëvendësuar Cancelon, me Guardiolën që ka mjaftueshëm mbulesë për të dy pozicionet e mbrojtësit të krahut si Kyle Ëalker, Rico Leëis, John Stones, Nathan Ake, Laporte dhe Sergio Gomez.